VÝROBA VĚNCE NA DVEŘE NÁVOD

Zkoušeli jste již někdy vyrobit věnec, který by zdobil Vaše dveře? Je to vcelku jednoduché, výsledek může být překvapivě oslňující.

Ozdobit nebo naaranžovat věnec se dá různými způsoby, různým materiálem. Jsou věnce, které bývají krásné i neozdobené, jsou vyrobeny z různých dřívek, barvené pastelovými barvami nebo splétané z různých přírodních materiáů.

Ty si zaslouží pomálu přízdob, aby vynikla jejch krása a nic nepoutalo víc pozornosti, než je třeba. Zde je střídmost na místě.

Ale je i řada věnců, které slouží pouze jako podklad ( například se slámy)  a zde si přijdou na své všichni, co rádi rozvíjejí svoji fantazii a rádi pracují s rozličným matriálem jako je sušina, stuhy, květiny a podobně.

 

Základ  úspěchu spočívá v několika málo krocích, o které se s Vámi ráda podělím.

 

PŘIPRAVTE SI VŠECHNY MATERIÁLY POMŮCKY, které budete při práci používat.

výroba věnce naa dveče

Přichystejte si dostatek místa na pracovní ploše, pokud pracujete v interiéru, bude se jistě hodit poblíž i odpadkový koš. Jeho použití v průběhu práce na různé odstřižky a odřezky ušetří práci při závěrečném úklidu:)

Promyslete použití a spotřebu materiálů. Je škoda, když se před závěrem práce zjistí, že nám některý materiál nevyšel, tak jsme zamýšleli.

Dobrou zásadou ve floristice je při práci používat vždy jen 1 materiál, dokud jej nespotřebujeme.

 

výroba věnce na dveře

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Základ slámového věnce nejprve lehce "zamaskujte", například kokosovým vláknem . Zde je jako základ věnce použita sušená gypsophila ( nevěstin závoj).

Před vlastním  aranžováním si připravte jednotlivé drobné svazečky, které následně připevňujte  technikou skobičkování po celém obvodu věnce.

CO JE TECHNIKA SKOBIČKOVÁNÍ?

Je to velmi jednoduchá technika připevňování materiálu k podkladu. K tomu slouží kovové skobičky, které se dají buď hotové koupit, nebo si je můžeme jednoduše vyrobit tak, že si nastříháme pevný drát na stejně velké díly a ty pak ohneme do tvaru skobičky.

Ty se pak snadno zapichují do podkladního věnce. Technika skobičkování má na rozdíl od lepení tavnou pistolí tu výhodu, že rostlinný  materiál můžete kdykoliv odstranit  nebo umístit na jiné místo.

 

skobičkování

Takto připravený věnec již můžeme dozdobit jednotlivými  barevnými květy. Nezapomeňte na zásadu práce s jedním druhem materiálu.

Nejprve jsem zde umístila všechny růže, poté všechny hortenzie a nakonec jsem jen vyplňovala prázdná místa zbývajícím materiálem.

Zde je již na řadě tavná pistole, která je jistě dobrým a rychlým pomocníkem.

věnec na dveře

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadchla Vás myšlenka na výrobu vlastního věnce na dveře?  Podívejte se i do nabídky našeho shopu, určitě zde najdete materiály, které byste mohli použít.

A až vyrobíte svůj vlasntí věnec, podělte se  s námi o výsledek svéhoho úsilí.

Pošlete nám na email fotku, rádi ji přidáme na naše stránky

 

Jak vyrobit vánoční věnec

Vánoce se blíží a s nimi nastává příjemný čas vánočních příprav. Mezi ně neomyslitelně patří příprava vánoční výzdoby.

S velkou oblibou si připravujeme adventní věnce na stůl  a vánoční věnce, kterými zdobíme vstupní dveře, okna a sváteční stoly.

Jak jednoduše, vkusně a rychle vyrobit vánoční věnec?

Způsobů je mnoho, nám se dobře osvědčil postup, při němž jako základ používáme věnec z aranžovací hmoty.

 

věnec z aranžovací hmoty

A jaké má takový věnec výhody?

Především velkou trvanlivost, která bývá problém hlavně ke konci adventu,kdy přírodní materiály jako je chvojí a zelené větvičky začínají opadávat a dekorace tak již ke konci adventu nebývá v dobré kondici.

Velkou předností věnce z aranžovací hmoty je hlavně to, že se před začátkem pracovního postupu dá namočit do vody. Vlhkost zachycená v aranžovací hmotě tak udrží chvojí dlouhou dobu čerstvé, z dekorace neopadává jehličí.

V naší nabídce věnců z aranžovací hmoty můžete vybrat  i takový věnec, který má zespodu podložku, která brání znečištění povrchu, na kterém věnec leží.

Víte, jak správně namočit aranžovací hmotu, aby zůstaly zachovány její skvělé vlastnosti? Připravte si nádobu s vodou a do ní pomalu vložte aranžovací hmotu ( věnec). Hmota sama  postupně nasákává vodu. Vyvarujte se toho, abyste  hmotu polévali  tekoucí vodou nebo nahmotu tlačili při ponoření do vody. Zničila by se tím struktura hmoty a zničily by se její vlastnosti.

Nyní již můžete přikročit s samotnému aranžování. Připravené větvičky cvhojí nebo jiné materiály jednoduše zapichujte po obvodu a zaplňte celou plochu věnce. Do takto připraveného základu  přidávejte dle vlastní fantazie další materiály a ozdoby.

Použít můžete techniku lepení pomocí tavné pistole nebo nadrátkujte všechny přízdoby na slabý drátek a zapichujte  je mezi větvičky.

adventní věnec

 

Zimní aranžování

Je začátek roku 2017, povánoční čas. Přemýšlíte jak využít a zpříjenit si stále dlouhé zimní a letos obzvlášť mrazivé večery nebo víkendy?

A co vytvořit si vlastní  orginální bytovou dekoraci? Aranžujte květiny, suché plody, různé přírodní materiály.

Mám vyzkoušené, že zimní aranže pozvednou estetickou úrověň interiéru a navodí příjemnou atmosféru.

Co budete  nejčastěji potřebovat?  Začněte výběrem místa, kam budte chtít budoucí  květinové aranžmá umístit. Na stůl, za okno, na polici nebo na zem?  S umístěním aranže  souvisí i vhodně vybraná nádoba na aranžování.

Úžasný výsledek při aranžování květin nebo jiných přírodních i umělých materiálů zajišťuje aranžovací hmota na květiny.  Hmota je dostupná ve variantách pro sušené stonky rostlin a pro čersrvé řezané květiny a zeleň. Nevíte jakou aranžovací hmotu použít? Nevadí, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme s výběrem. V naší nabídce aranžovací hmoty na květiny najdete i různě tvarovanou aranžovací hmotu, např. srdce, věnce. Tato tvarovaná aranžovací hmota je vhodná i pro svatební floristiku. Chcete obdarovat blízkou osobu netradičním květinovým dárkem? Naaranžujte  tuto hmotu květinami, dozdobne perličkami, stuhami,  dekorační organzou.

Aranžování  květin je  úžasná zábava! Dejte se do toho, je to  kreativní činnost a s výsledkem budete určitě spokojeni.

 

 

DUŠIČKOVÉ DEKORACE

Svátek Památky zesnulých, lidově Dušičky připadající na 2 listopad. V tomto čase dle zvyklostí navštěvujeme hroby svých blízkých a zapalujeme svíčky

Motlitba za zemřelé je jednou z nějstarších křesťanských tradic.

Hroby našich předků se odedávna v tomto čase zdobí trvanlivými dušičkovými dekoracemi, zejména oblíbené jsou zdobené věnce a kříže na hrob.

Tradičně se  dušičkové věnce vážou z chvojí, sušených květin, listů. Použít při výrobě  smuteční vazby se dají i živé květiny, ale vzhledem k tomu, že v tomto období je již počasí nevlídné a přicházející mrazíky poškodí čerstvé řezané květiny, je vhodné použít na dušičkovou výzdobu květiny umělé.

Výhodou umělých a sušených květin  je právě jejich trvanlivost a odolnost proti povětrnostním vlivům.

V našem Atelieru vytváříme aranžované věnce na hrob nejčastěji ze sušených stabilizovaných listů ruscusu. Naše dušičkové věnce tvoříme tak, aby tato dekorace hrobu byla vkusná a odpovídala všem požadavkům našich zákazníků.

Při výběru materiálů na výrobu dušičkových dekorací dbáme na to, aby byly materiály stálobarevné,  dobře držely tvar a  důstojně sloužily po celou dobu dušičkových svátků.

dušičková dekorace atelier romantica

 

Atelier Romantica aranžování, dekorace Sunlight systems - tvorba e-shopů
TOPlist