Máte rádi sušené květiny a trávy? Právě je správný čas na jejich zpracování!

Kdo by neměl rád květiny?heart

Využíváme je při všech možných příležitostech a jsme nadšeni jejich přirozenými vlastnostmi - barvou, vůní, texturou květů nebo listů.

Snad jedinou nevýhodou čerstvých květin je jejich trvanlivost. I tu ovšem umí zkušený florista kvalitně prodloužit pomocí floristických technik a profesionálních přípravků.

Jsou ovšem situace, kdy chceme použít květiny jako součást aranžmá nebo dekorací a zvažujeme, jak dosáhnout co nejdelší životnosti takové dekorace.

Dobrým řešením může být použití kvalitně vysušených květin.

Pomocí osvědčených postupů lze dobře usušit téměř každou rostlinu. Vyzkoušet můžete  některý z těchto známých postupů

Sušení vzduchem.

Pokud máte suchý, dobře větraný prostor, jako třeba půdu, pak  máte nakročeno k dobrému výsledku sušení. Přiměřeně velké svazky květin stačí zavěsit květenstvím dolů a průběžně kontrolovat, aby nedošlo k plesnivění.

Sušení pomocí domácí technik

Použijte troubu nebo mikrovlnnou troubu. Zde je ale zapotřebí trochu experimentu, aby se vychytala teplota a správný čas sušení. Nezkoušejte tedy hned sušit květiny, na  kterých Vám záleží. Vyzkoušejte malý vzorek a teprve, až si budete jisti správným nastavením trouby, můžete se pustit do dušení Vašich pokladů.

Sušení pomocí chemie

Nejčastěji používanou látkou je silikagel, který lze zakoupit v drogeriích. Zkuste nasypat gel do krabice a opatrně na něj  rozložit květy. Zasypte a zavřete květiny. Po několika málo dnech se z květů odpaří voda a zůstaně krásně zachovalý květ v původní barvě. Květy jsou však velmi křehké a další práce s nimi vyžaduje určitou dávku zručnosti.

Pokud nemáte možnost sami květiny pěstovat, sbírat a sušit, využijte naši bohatou nabídku.

Naše květiny, trávy, plody, mechy a listy máme od prověřených dodavatelů. Jsou vypěstovány, ošetřeny a usušeny s odbornou péčí.

Práce s nimi Vám přinese  radost z vyrobené dekorace.

A jak využíváme  Atelieru Romantica je sortiment sušených květin?

  • při výrobě dekorativních věnců na dveře
  • při tvorbě květinových dekorací
  • jako přízdobu dárkových balení
  • při výrobě trvanlivých kytic

                

ZAREGISTRUJ SE A ZÍSKÁVEJ OD NÁS UŽITEČNÉ TIPY, RADY A TRENDY ZE SVĚTA FLORISTIKY
Eshop pro aranžování, tvoření a dekorace Sunlight systems - tvorba e-shopů
TOPlist